Jak dodawać dokumenty przez aplikację?

Jako klient naszego biura księgowego, korzystający z portalu, masz następujące możliwości dodawania dokumentów:

Zdjęcie dokumentu

Aby zrobić zdjęcie dokumentu, otwórz aplikację mobilną i postępuj według poniższych kroków.

Wejdź w zakładkę “Dokumenty”.

Księgowość

W tej zakładce znajduje się lista dodanych przez Ciebie dokumentów. Kliknij w ikonkę plusa w prawym, dolnym rogu i wybierz typ dokumentu jaki chcesz dodać.

 

 

Księgowość
Easy Tax

Następnie pokażą się komunikaty z pytaniami o zgodę na dostęp aplikacji do plików – potwierdzenie jest wymagane dla prawidłowego działania.

Po uruchomieniu się aparatu, zobaczysz na pasku opcje. Pierwsza ikona od lewej, to dodanie pliku znajdującego się na telefonie. Jeśli ją wybierzesz, pokaże się lista plików znajdujących się w telefonie. Po wybraniu interesującego Cię dokumentu, pojawi się on na liście dodawanych dokumentów. Środkowa ikona służy do zrobienia zdjęcia, a klikając ikonkę po prawej, przejdziesz do listy dodanych dokumentów.

Easy Tax

Kolejny krok, to zrobienie zdjęcia dokumentu. Upewnij się, że oświetlenie jest dostateczne a dokument widać w całości.
Wskazówka – najlepiej położyć dokument na kontrastowym tle, dzięki temu krawędzie zostaną dokładniej wychwycone przez aplikację.

Kadrowanie dokumentu

Po zrobieniu zdjęcia, zobaczysz, że jego krawędzie są zaznaczone na niebiesko. Przesuwając te linie za ich rogi, możesz wykadrować zdjęcie tak, aby znalazł się na nim głównie dokument, bez dodatkowego tła. Jeśli dokument jest ostry, a krawędzie odpowiednio zaznaczone, zatwierdź dokument ikonką znajdującą się w prawym, dolnym rogu. Jeśli jednak zdjęcie nie jest prawidłowo wykonane, wróć do aparatu ikonką strzałki i wykonaj je jeszcze raz.

Księgowość

Wysyłka do biura i inne opcje

Po zatwierdzeniu, zobaczysz wykadrowany dokument, a na dolnym pasku pojawią się opcje:

(od lewej) wróćobróć zdjęcie, usuń lub zatwierdź.

Księgowa

Po zatwierdzeniu, dokument znajdzie się na liście dodawanych dokumentów z opcją “Wyślij do biura” lub “Dodaj kolejne”, co ponownie uruchomi opcję aparatu.

Zatwierdzony plik pokaże się na liście.

Księgowość

Po kliknięciu “Wyślij do biura”, pojawi się niebieski pasek oznaczający stan wysyłki, a po udanej wysyłce na końcu paska pojawi się zielona ikonka. Jeśli to już wszystko, możesz wrócić do zakładki z dokumentami, używając ikonki strzałki w lewym, górnym rogu.

Księgowość

Usuwanie dokumentów

W zakładkach znajdują się miniatury dodanych dokumentów. Masz możliwość usunięcia dodanego dokumentu. Przytrzymując jego miniaturę, pokaże się w prawym, górnym rogu ikonka kosza.
Uwaga! Nie da się usunąć zaksięgowanych dokumentów.

Easy Tax

Skąd wiadomo, że dokument został zaksięgowany? Taka informacja pojawi się na miniaturce dokumentu.

Easy Tax